OM OS

BASIS-TRYK & SKILTE blev grundlagt i 1983 af nuværende indehaver, bogtrykker Frits Danielsen.
I dag er BASIS-TRYK & SKILTE et trykkeri i Nordjylland som konstant er i fornyelse og udvikling.

Hos os kan du altid forvente kvalificeret rådgivning, høj kvalitet, fornuftige priser og levering til tiden – hvilket gør det nemt og trygt for dig at være kunde og en fornøjelse for os at være leverandør.

Vi har mange services under samme tag og har desuden et stærkt netværk. Vi er behjælpelig med layout, design, opsætning og færdiggørelse af alle slags tryksager. Det betyder, at BASIS-TRYK & SKILTE er det eneste kontaktpunkt, der er nødvendig for at løse selv komplekse tryksager.

KONTAKTPERSONER

Frits Danielsen

Indehaver / bogtrykker

Tlf. 40 73 64 73

frits@basistryk.dk

Christian Danielsen

Indehaver

Tlf. 61 14 47 97

salg@bbtryk.dk

Kenneth Sørensen

Projektleder / marketing

Tlf. 40 80 48 17

kenneth@basistryk.dk

Jørgen Fæster Pedersen

Salgskonsulent

Tlf. 40 80 48 18

jorgen@basistryk.dk

Pernille Christensen

Mediegrafiker

Tlf. 40 80 48 14

pernille@basistryk.dk

Line Jensen

Mediegrafiker / freelance

Tlf. 98 84 10 20

line@basistryk.dk

Anders Berg Andersen

Teknisk chef

Tlf. 40 80 48 16

pos@basistryk.dk

Pia Rishøj Andersen

Grafisk tekniker

Tlf. 98 84 10 20

kontor@basistryk.dk

Keld Bork

Lager og forsendelse

Tlf. 98 84 10 20

kontor@basistryk.dk

Anette Christensen

Bogholder

Tlf. 98 84 10 20

kontor@basistryk.dk

NORDCOLOR KONTAKTPERSONER

Keld Ejsing-Duun

Projektleder

Tlf. 28 77 17 81

dtp@nordcolor.dk

Marianne Mølgaard

Skiltetekniker

Tlf. 40 80 48 15

marianne@basistryk.dk

Mathias Møller Jørgensen

Grafisk tekniker

Tlf. 54 55 27 79

mathias@nordcolor.dk

Anni Ejsing-Duun

Bogholder

Tlf. 54 55 27 78